Společnost Solar Global Energy, a.s.

Společnost Solar Global Energy, a.s. je součástí jednoho z předních českých fotovoltaických producentů, skupiny Solar Global, a.s. Jejím primárním cílem je postupné vytvoření komerční virtuální elektrárny, jež vznikne spojením produkce zelené elektřiny jak z desítek vlastních solárních elektráren, tak z dalších obnovitelných zdrojů energie, zejména ze slunce, větru a bioplynových stanic, a odběru na maloobchodním i velkoobchodním trhu.


Management

 

RNDr. František Smolka
Statutární ředitel

František Smolka se pohybuje v oblasti obnovitelných zdrojů energie od roku 2009. Do roku 2014 byl předsedou představenstva čtvrtého největšího provozovatele solárních elektráren v ČR, skupiny Solar Global, a.s. Dnes je jedním z jejích akcionářů a podílí se na strategii a řízení několika dceřiných společností. Je rovněž předsedou představenstva a výkonným ředitelem společnosti Solar Global Service, která poskytuje servis FVE o celkovém výkonu 100 MW. Zároveň je jedním z hlavních akcionářů a statutárním ředitelem Solar Global Energy, obchodníka s elektrickou energií, a Solar Global Investments, zaměřující se na zajímavé investice v energetice.

Ing. Vítězslav Skopal
Předseda správní rady

Vítězslav Skopal se pohybuje v oblasti obnovitelných zdrojů od roku 2006. V té době stál u zrodu společnosti Energy 21 a podílel se na jejím založení, stejně jako na založení společnosti CE Solar, která zajištovala výstavbu fotovoltaických elektráren pro společnost Energy 21. V roce 2009 založil a dodnes jako předseda představenstva hlavní akcionář řídí společnost Solar Global a.s., čtvrtého největšího provozovatele solárních elektráren v ČR. Spoluvlastní i společnost Solar Global Service a.s., která poskytuje servis FVE o celkovém výkonu 100 MW. Zároveň je jedním z hlavních akcionářů Solar Global Energy, obchodníka s elektrickou energií, a Solar Global Investments, zaměřující se na zajímavé investice v energetice.

Solar Global Energy, a.s.

Křižíkova 680/10b

186 00 Praha 8 - Karlín

IČ: 04715012

+420 725 344 801 – Obchod s elektřinou a hlášení poruch

energy@solarglobal.cz

Informace REMIT
Ochrana osobních údajů (GDPR)

Zobrazit na mapě

Obchodujeme se sluneční energií i z našich vlastních elektráren, např.: Vřesovice, kapacita: 3,0 MWp