Bateriová úložiště

Bateriové systémy slouží k akumulaci přebytků energie z distribučních soustav a jakýchkoli zdrojů elektrické energie jako například fotovoltaické elektrárny nebo turbíny. Akumulovaná elektrická energie je využívána při výkyvech distribučních soustav nebo při zvýšené poptávce po energii. Úložiště snižuje zatížení přenosových soustav, eliminuje kritické stavy sítě a umožňuje efektivnější využití energie z nekonvenčních zdrojů. Systém umí ve větším množství akumulovat elektrickou energii, aby byla k dispozici ve chvíli, kdy je nedostatek energie v síti a je potřeba elektřinu uvolnit. Nebo také v případě, kdy je síť nestabilní či odolává obrovským výkyvům. V takových případech je akumulátor schopen maximálního výkonu v řádu sekund.

Hlavní výhody BESS

Úspory energie

Pokud výrobní firma využívá obnovitelné zdroje energie k výrobě elektřiny, může ukládat přebytečnou energii do baterií a využívat ji později, když je cena elektřiny vyšší. To může přinést významné úspory nákladů na energii.

Ochrana před výpadky elektřiny

Bateriový systém může být použit jako záložní zdroj elektřiny v případě výpadku elektřiny ze sítě. To ji ochrání před výpadky elektřiny a zabrání přerušení výroby ve Vaší společnosti.

Stabilizace elektrické sítě

Stabilizace elektrické sítě

Energetická služba Peak Shaving

Energetická služba Peak Shaving

První bateriové úložiště v ČR

V roce 2017 jsme jako první v ČR nainstalovali velkokapacitního baterii o výkonu 1MW a kapacitou 1 MWh, která je připojena přímo do distribuční soustavy jako samostatná technologie. Jsme součástí skupiny AKU-BAT a s provozovatelem přenosové soustavy ČEPS v rámci pilotního projektu Eflex vyvíjíme a zkoumáme softwarová řešení pro co možná nejefektivnější zapojení baterií do elektrizační soustavy. Cílem projektu je efektivní nakládání s elektřinou, získání provozních dat a zkušeností pro platnění tohoto způsobu akumulace ve významně vyšších kapacitách, v různých lokalitách a částech přenosové soustavy a především zjištění možností a schopností poskytovat podpůrné služby.

Nabízíme bateriové uložiště od jednotek kWh do kapacity až několik MWh ať už kontejnerové řešení, nebo vnitřní instalace v průmyslu.

Máte zájem, nebo se chcete dozvědět více informací?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poskytneme podrobné informace a připravíme individuální nabídku.

Jít na kontakt

Kontaktujte nás

Máte-li nějaký dotaz, připomínku či zájem o naše služby a nevíte si s něčím rady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

Kontaktní formulář

Vyplňte nás formulář a my se vám ozveme v nejkratší době.