chci nabidku

Obchodujeme s elektřinou již od roku 2016 a specializujeme se na výkup elektřiny z obnovitelných zdrojů, zejména z fotovoltaických elektráren. Spravujeme široké portfolio o velikosti přesahující 60 MW a na český trh jsme přinesli zajímavé spektrum služeb v oblasti obchodu s elektřinou, analytické podpory, predikce výroby i systémové odchylky.

 

Vlastníte elektrárnu? Vydělávejte s námi.

V námi nabízeném produktu SG Fair Deal dostáváte za každou vyrobenou MWh součet zeleného bonusu a odpovídající ceny elektřiny na denním trhu.

Na rozdíl od běžných obchodníků, kteří prodávají Vaši výrobu na rok dopředu, my ji budeme prodávat každou hodinu na denním trhu. Oproti konkurenci taktéž nabízíme atraktivní výhody, jako je například samofakturace, vlastní model predikce výroby či zákaznický portál, kde je možné sledovat živě výrobu Vaší elektrárny včetně výše státní podpory.

Pro rok 2022 byl stanoven rozdíl mezi výkupní cenou a zeleným bonusem na 1,27 Kč/kWh.

V následující tabulce je uvedeno, kolik u nás vyděláte při různých cenách elektřiny:

 

Kolik u nás vyděláte při různých cenách elektřiny 

 

Srovnání Zeleného bonusua Výkupní ceny pro rok 2022

 

SG Fair Deal

Tento režim umožňuje výrobci vydělat si více, a to díky velmi vysoké ceně elektřiny na denním trhu. Ta je nyní v průměru 3,5 Kč/kWh. Běžní obchodníci prodávají výrobu na rok dopředu, my ji prodáváme každou hodinu na denním trhu, a tím Vám umožníme prodávat za ceny, které se většinou pohybují mezi 3 - 6 Kč/kWh, ale již nastaly i případy, kdy cena přesáhla 10 Kč/kWh.

Následující obrázek zobrazuje ceny elektřiny a reálnou výrobu fotovoltaické elektrárny o výkonu 1 MWp:

 

Cena na denním trhu a Vaše výroba

 

Výpočet pro 13. hodinu by vypadal následovně:

Váš výdělek = Výroba * (Cena na DT – platba za odchylku)

Výdělek 13.h = 0,85 * (7532–200) = 6 232 Kč

Takto výpočet probíhá pro každou hodinu v roce. Fakturovaná částka je součtem všech jednotlivých hodin v měsíci.

 

Výkup elektrické energie

Co nabízíme?

  • Jistota – peníze do 10. pracovního dne následujícího měsíce za Vaši dodanou elektřinu.
  • Samofakturace – faktury vystavujeme za naše zákazníky my, vy se o nic nestaráte.
  • Zákaznický portál – možnost sledovat živě svoji elektrárnu včetně výše státní podpory.
  • Vlastní model predikce výroby pro naše zákazníky – spolupracujeme s nejlepšími meteorologickými společnostmi Evropy a data dále zpracováváme vlastními modely.
  • Výkazy – Na požádání, za Vás můžeme převzít administrativu spojenou se zdáváním měsíčních výkazů.

Proč Solar Global Energy?

  • Stabilita a jistota – jsme 100% česká firma s mateřskou společností disponující majetkem přesahujícím půl miliardy korun.
  • Jsme Vám blíž – unikátní spojení zkušeností obchodníka s elektřinou a soukromého producenta energie z obnovitelných zdrojů. Známe Vaše potřeby.
  • Celková péče – díky zázemí celé skupiny se o Vaši elektrárnu umíme postarat nejen z pohledu výkupu elektřiny, ale i servisu, financování či stavbou dalších projektů (v ČR jsme průkopníky instalace akumulační baterie).
  • Odbornost – tým je složen pouze z uznávaných odborníků na trhu s elektřinou s mnohaletými zkušenostmi v oboru – management firmy, analytici i obchodníci.
  • Flexibilita a administrativní jednoduchost – rychlé schvalovací procesy, okamžitá odezva ve všem, transparentní smlouvy, maximální snaha vždy zákazníkovi vyjít vstříc.


Máte zájem? Kontaktujte nás na e-mailové adrese energy@solarglobal.cz


  

 Management

Vítězslav Skopal 

Ing. Vítězslav Skopal
CEO

Vítězslav Skopal se pohybuje v oblasti obnovitelných zdrojů od roku 2006. V té době stál u zrodu společnosti Energy 21 a podílel se na jejím založení, stejně jako na založení společnosti CE Solar, která zajištovala výstavbu fotovoltaických elektráren pro společnost Energy 21. V roce 2009 založil a dodnes jako předseda představenstva hlavní akcionář řídí společnost Solar Global a.s., čtvrtého největšího provozovatele solárních elektráren v ČR. Spoluvlastní i společnost Solar Global Service a.s., která poskytuje servis FVE o celkovém výkonu 100 MW. Zároveň je jedním z hlavních akcionářů Solar Global Energy, obchodníka s elektrickou energií, a Solar Global Investments, zaměřující se na zajímavé investice v energetice.

 

Jan Foitl

Petr Foitl
Head of trading

Do energetiky vstoupil v roce 2015 z pozice analytika energetických informačních systémů. Od roku 2016 má ve skupině Solar Global na starost obchodování s elektřinou a hledání nových příležitostí na trzích střední Evropy.  

 

Zdeněk Tříska

Zdeněk Tříska
COO

Již od roku 2009 se pohybuje v oboru moderní energetiky. V Solar Global odpovídám za servisní a realizační sekci, pracuje na rozvoji inovativních technologií s ohledem na udržitelnost environmentálních zdrojů, ekonomiku a konkurenceschopnost.

Solar Global Energy, a.s.

Křižíkova 680/10b

186 00 Praha 8 - Karlín

IČ: 04715012

+420 725 344 801 – Obchod s elektřinou a hlášení poruch

energy@solarglobal.cz

Informace REMIT
Ochrana osobních údajů (GDPR)

Zobrazit na mapě

Obchodujeme se sluneční energií i z našich vlastních elektráren.